6 – 31 maj – „Cała Polska czyta dzieciom Mama, Tata też”  zapraszamy chętnych Rodziców do akcji związanej z propagowaniem głośnego czytania dzieciom, które wg badań  przynosi  pozytywne wartości dla rozwoju oraz zdrowia emocjonalnego. Rodziców prosimy o uzgodnienie z wychowawcami terminów swoich wizyt.

 

6 maj (poniedziałek) Teatr Bajkowe Skarbki Śląska przedstawi spektakl pt. „ Pan Gaweł i jego pies”, rozpoczynamy o godz. 9.30.

 

10 maj (piątek) V Ogólnopolski Maraton Przedszkolaków 2019.  Akcję na terenie całej Polski propaguje miesięcznik Bliżej Przedszkola. Celem projektu jest popularyzowanie biegów wśród dzieci oraz upowszechnianie aktywnego spędzania czasu. Prosimy aby dzieci w tym dniu były ubrane na sportowo. W przypadku złych warunków pogodowych maraton zostanie przeniesiony na inny dzień.

 

14 maj (wtorek) Światowy Dzień Ptaków Wędrownych – z tej okazji w naszym przedszkolu, od samego rana będziemy słuchać  śpiewu ptaków. Na zajęciach dydaktycznych dzieci dowiedzą się jaka jest rola ptaków w życiu człowieka oraz poznają różne ciekawostki dotyczące ptaków wędrownych. Przedszkolaki wspólnie wykonają ”Album ptaków wędrownych”, który będzie można podziwiać  w przedszkolu.

 

22 maj (środa) Przedszkolaki z grupy Biedronek, Motylków i Żabek wyjeżdżają na wycieczkę do Parku rozrywki Twinpigs w Żorach. Dopłata do wycieczki wynosi  20,00 zł. Prosimy rodziców o popisanie zgody na wyjazd dziecka i uiszczenie opłaty  w kancelarii przedszkola. Więcej szczegółów na plakacie.

 

Dzień otwarty w przedszkolu, z okazji Dnia Matki przedszkolaki wraz  z nauczycielami pragną zaprosić Mamy na wspólne świętowanie połączone z zabawami  i poczęstunkiem

23/maj (czwartek)     grupa Smerfy i Biedronki       godz. 9.45 – 10.30

24/maj (piątek)          grupa Żabki i  Motylki            godz. 9.45 – 10.30.

 

28 maj (wtorek) Dzień kosmosu, w tym dniu przedszkolaki dowiedzą się co to jest przestrzeń kosmiczna, kto to jest kosmonauta, jak wygląda rakieta kosmiczna, ile jest planet, jak wyglądają gwiazdy oraz poznają wiele kosmicznych ciekawostek. Mile widziane kosmiczne przebranie!