mgr Barbara Jarzyna – właściciel i dyrektor przedszkola

Wykształcenie:

Ukończyła Wyższą Szkołę Pedagogiczną im. Jana Korczaka w Warszawie WZ Katowice na kierunku edukacja przedszkolna i wczesnoszkolna. Swoją wiedzę uzupełniła kończąc specjalistyczne kursy:

  • Kurs Propedeutyczny Pedagogiki Marii Montessori w zakresie wieku dziecięcego (przedszkole)
  • Kurs Trudne zachowania w przedszkolu. Dziecko z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD, mutyzmem dziecięcym

mgr Justyna Szymiczek – wicedyrektor, nauczyciel wychowania przedszkolnego

Ukończyłam studia na kierunku edukacja elementarna ze specjalnością terapia psychopedagogiczna w PWSZ w Raciborzu oraz  studia na kierunku terapia psychopedagogiczna z elementami logopedii, na AHE  w Łodzi. Pogłębiając swoja wiedzę skończyłam specjalistyczne kursy nt. Zagadnienia terapii i edukacji osób z autyzmem, Metoda Warnkego, Pedagogika Montessori. Jestem osobą optymistycznie nastawioną do świata i ludzi. Cenię sobie kreatywność, wrażliwość, zdolność do refleksji, umiejętność słuchania i empatię. Uważam, że pedagogika Montessori pomaga w rozwijaniu samodzielności, wypracowaniu szacunku do porządku i  pracy. Prywatnie mam dwóch synów, którzy byli dla mnie inspiracją do podjęcia studiów pedagogicznych. W wolnym czasie uprawiam sport, czytam książki, lubię podróże i historię.

 

Dominika Klapsia - wychowawca

Jestem nauczycielem kontraktowym. Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika o specjalności pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna na AHE w Łodzi. Obecnie uczęszczam na studia magisterskie na WSPA w Lublinie na kierunku pedagogika wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne.

Aby podnosić swoje kwalifikacje biorę udział w różnorodnych szkoleniach. Prywatnie jestem mamą dwójki wspaniałych dzieciaków. Swoją pracę z dziećmi zaczynałam od najmłodszych podopiecznych – od pracy w żłobku. W pracy z dziećmi stosuję zasadę nauki poprzez zabawę w przyjaznej atmosferze. Bardzo ważna jest dla mnie ich indywidualność oraz wyjątkowość. Jestem osobą cierpliwą i pełną empatii.

Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Zawsze największą dla mnie nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych.
Najważniejszy dla mnie w metodzie M. Montessori jest  szacunek do indywidualności dziecka pod każdym względem: w rozwoju fizycznym, duchowym, umysłowym i emocjonalnym.

Anna Kiełb - wychowawca

Jestem absolwentką Edukacji Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej Wyższej Szkoły Zawodowej, oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywałam podczas pracy w Domu Kultury organizując zajęcia teatralne dla najmłodszych.

Na przestrzeni ostatnich lat zajmowałam się literaturą dziecięcą i młodzieżową w księgarni i przy okazji prowadziłam spotkania z aktywnego czytania w rybnickich przedszkolach. To inspirujące doświadczenie sprawiło, że postanowiłam podjąć pracę w przedszkolu i tak zostałam nauczycielem w Przedszkolu "Kajtuś".

Wciąż staram się poszerzać wiedzę i kompetencje biorąc udział w szkoleniach z zakresu pedagogiki Marii Montessori, by jak najlepiej wesprzeć swoich podopiecznych w dążeniu do samodzielności i w rozwoju ich największych zalet, oraz kształtować w nich wartościowe postawy. Jestem osobą uśmiechniętą i pozytywnie nastawioną do życia, a wolne chwile najchętniej spędzam w otoczeniu przyrody uprawiając wspinaczkę skałkową.

Anna Bielińska - wychowawca

Z dziećmi pracuję od 2007 roku.
Ukończyłam studia licencjackie na kierunku pedagogika        o specjalności – kształcenie wczesnoszkolne z wychowaniem przedszkolnym na Uniwersytecie Opolskim. Wybrałam te studia, ponieważ praca z dziećmi daje mi
ogromną radość i satysfakcję. Doświadczenie pedagogiczne zdobyłam pracując jako opiekun na koloniach letnich i jako opiekun świetlicowy. Jestem wychowawcą w grupie Słoneczek.
Do każdego dziecka podchodzę indywidualnie, uwzględniając jego możliwości i potrzeby. Widząc jak dzieci się rozwijają i cieszą każdą chwilą spędzoną w przedszkolu wiem, że moja praca ma sens. Uwielbiam w dzieciach ich ciągłą chęć odkrywania świata, w czym staram się im pomóc najlepiej, jak tylko potrafię. Każdy dzień to dla niej nowe wyzwanie, a uśmiech dziecka to najwspanialsza nagroda. Poprzez swoje zamiłowania artystyczne,  w swojej pracy staram się inspirować dzieci do aktywności twórczej.
Zaobserwowałam, iż aktywność twórcza rozwija inicjatywę dziecka i wiarę we własne siły, a więc cechy bardzo cenne w życiu. Aby podnosić swoje kwalifikacje, chętnie biorę udział w różnych kursach i szkoleniach.
Dużą wiedzę wyniosła z kursów: Strategie wychowawcze w pracy z uczniami   z ADHD, zespołem Aspergera i autyzmem, Tworzenie książeczek sensorycznych, Rozwijające zabawy muzyczno-ruchowe „Poruszanki DobEdu, Muzyczno-ruchowe zabawy edukacyjne: „Nauczanki DobEdu”.
Uczestniczyłam również w warsztatach terapeutyczno-muzycznych metodą Dyscyplina bez nakazów i brałam udział w licznych szkoleniach, warsztatach oraz konferencjach z zakresu pedagogiki Marii Montessori.  Praca z dziećmi jest moją pasją i nie zamieniłabym jej na nic innego.
W wolnym czasie lubię, słuchać muzyki i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu. Interesuję się fotografią i Polskimi zamkami.                 „Nauczyciel widzi więcej niż tylko twarze dzieci – stara się zobaczyć ich dusze" (B. Cage)

Marzena Pieczka - pomoc wychowawcy

Pracę z dziećmi rozpoczęłam od 2017r. Ukończyłam wiele kursów oraz szkoleń m.in. „Pedagogika Marii Montessori w zakresie edukacji wieku dziecięcego w praktyce przedszkola” , „Muzyka - Ruch - Rozwój: program wieloaspektowego wspierania rozwoju dzieci poprzez ruch i muzykę Muzyczno-ruchowe zabawy edukacyjne „Nauczanki DobEdu”,
„Bumbumkowe poruszanki” czyli rozwijające zabawy ruchowe dla dzieci.

Odkrywając metodę Marii Montessori utwierdziła się w przekonaniu, że kluczowe w rozwoju dzieci jest dawanie im w codziennym życiu szansy na bycie samodzielnym, aby mogły poznawać świat odkrywając swoją osobowość i budując poczucie własnej wartości. Praca z dziećmi dostarcza mi wiele satysfakcji, jednocześnie daje ogromna siłę do pokonywania wyzwań. Każdy dzień spędzony z dziećmi na wspólnej zabawie i nauce jest inny, a przez to niepowtarzany i wyjątkowy. Szybko przekonałam się, że praca ta jest moim powołaniem. Przynosi mi ona ogromną radość, satysfakcję. Największą zaś nagrodą jest uśmiech moich podopiecznych. Jestem osobą kreatywną i z poczuciem humoru, co uważam za niezbędne w tym zawodzie.

Sandra Karwot - pomoc nauczyciela

Odkąd pamiętam, kochałam pracować z dziećmi. Już we wczesnej młodości byłam wolontariuszką w Domu Dziecka, nieco później animatorką. W 2016 roku ukończyłam kurs na opiekuna dzieci w wieku od 1 do 3 lat, co dało mi możliwość poprowadzenia punktu opieki dziennej. Moim zadaniem była tam opieka nad maluszkami poprzez zabawę jak i naukę. Angażowałam się też do pomocy przy festynach, malując dzieciom twarze, tworząc fryzury, robiąc zdjęcia.

Aktualnie rozpoczęłam studia na Uniwersytecie Śląskim o kierunku Pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Metodę Marii Montessori poznałam dopiero niedawno, rozpoczynając pracę w przedszkolu, jednak szybko się uczę, jestem gotowa na nowe wyzwania i doświadczenia. Uważam, że uczestnicząc w życiu dziecka z punktu obserwatora, kogoś, kto jest przy nim, kibicuje i w razie czego służy pomocą, jest czymś znakomitym. Nie wyręczamy dzieci, uczymy samodzielności, dopingujemy i budujemy w nich poczucie własnej wartości oraz przekonanie o tym, że warto iść do przodu, nie poddawać się, odkrywać świat i swoje możliwości.

Na co dzień jestem mamą trójki dzieci, dlatego kreatywność, pomysłowość oraz wrażliwość to moje mocne strony. Nic tak mnie nie pasjonuje, ale i nic tak nie uczy, jak te małe Skarby. Jestem osobą miłą, uśmiechniętą, gotową do podejmowania wyzwań. Lubię spędzać czas na świeżym powietrzu, jeździć na rowerze i na rolkach razem z rodziną. Moją drugą miłością jest fotografia. Uwielbiam robić zdjęcia i uwieczniać na nich każdą piękną chwilę.

Dodatkowe zajęcia prowadzą:

Sandra Karwot - pomoc nauczyciela

ks. Grzegorz Bracik – nauczyciel religii

Paweł Gardziński - instruktor Bricks 4 Kidz z Lego

Marcin Kowalski – instruktor sportu

 

We współpracy z CRIT Szansa:

mgr Monika Tkocz-Kowol - psycholog

Natalia Bugla - fizjoterapeuta

mgr Maria Gruchot - logopeda/neurologopeda

 

Pomoce kuchenne:

Karina Magiera

Barbara Winny

Agnieszka Zbrodziewska