Już w marcu …

8 marzec – Dzień kobiet

Święto Kobiet, które corocznie obchodzimy w naszym przedszkolu, to doskonały sposób do kształtowania u dzieci nawyku obdarowywania upominkami swoich najbliższych. Wszystkie kobietki, te małe i duże dziękują chłopcom za piękne życzenia. Podczas tego dnia nie zabraknie zabawy, tańców i śpiewów. Mile widziane odświętne ubranie.

14 – 17 marzec – Tydzień matematyczny

Rozwój dziecka w przedszkolu odbywa się na wielu płaszczyznach. Zadaniem przedszkola jest stymulacja różnych umiejętności i kompetencji – w tym również matematycznych. Głównym celem wprowadzenia elementów matematyki jest rozwój logicznego myślenia, a także interpretacji rzeczywistości. W tym tygodniu nasze wysiłki i starania skupione będą na … matematyce. Podczas zajęć zorganizujemy dzieciom ciekawe zabawy i konkursy matematyczne.

18 marzec – Warsztaty edukacyjne dla dzieci – Fascynujący Świat Mrówek

Mistrz pszczelarstwa Pan Aleksander Rębacz z pasieki Boża Iskierka przedstawi dzieciom zwyczaje            i szczegóły życia mrówek. Omówi także budowę i strukturę mrowiska. Nie zabraknie również poczęstunku z miodu spadziowego. Początek o godz. 9.30.

22 marzec – Dzień wody

Światowy Dzień Wody przypada 22 marca. Jest to świetna okazja, aby przedszkolaki zgłębiły temat oszczędzania wody oraz poszerzyły wiedzę na temat krążenia wody w przyrodzie. Na co dzień często zapominamy, jak ważna jest woda dla każdego żywego organizmu, a bez niej nie może być życia. Mile widziane ubranie w kolorze niebieskim.

25 marzec – Powitanie Pani Wiosny

Wiosna budzi w nas poczucie radości, chęci do podejmowania nowych wyzwań, dokonywania rzeczy i działań, na które zimą nie zawsze mamy ochotę. Świat staje się bardziej kolorowy, na trawnikach pojawia się soczysta zieleń, a na drzewach i krzewach z pąków rozwijają się młode listki. Wreszcie zwierzęta budzą się z zimowego snu, no i powracają ptaki, które opuściły nas jesienią migrując do ciepłych krajów. To niezwykle ciekawe obserwować te przemiany. Budzenie się do życia to cud przyrody, który towarzyszy nam rokrocznie i czasami go nie dostrzegamy. Dzieci jednak inaczej patrzą na ten moment w przyrodzie. Zawsze bardzo dokładnie analizują przemiany zachodzące w środowisku fauny i flory, uczą się go obserwować i dokonywać analizy dostrzeżonych zamian. Mile widziane ubranie w kolorze zielonym.

Ponadto, w tym miesiącu w ramach cyklu „Poznajemy malarstwo” prezentujemy przedszkolakom obraz Clauda Monet   „Maki”