4 luty i 7 luty – BAL KARNAWAŁOWY,  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą  im  wielu  przeżyć i  radości. Będą tańce, zabawy, konkursy i wspólne zdjęcia.

Prosimy o przebranie dzieci w stroje karnawałowe.

04 luty (piątek) rozpoczęcie o godz. 9.30 grupy: Pszczółki, Smerfy, Mądre Sowy

7 luty (poniedziałek) rozpoczęcie o godz. 9.30  grupy: Odkrywcy, Jeżyki, Krasnoludki

14 luty (poniedziałek) –WALENTYNKI, we wszystkich grupach odbędą się zajęcia na temat przyjaźni  i  miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki będą uczestniczyć w  tematycznych zabawach ruchowych, integracyjnych i plastycznych, a we wszystkich zajęciach dominować będzie kolor czerwony. Dzieci wykonają walentynkę dla rodziców aby podziękować im za ich miłość i troskę. Mile widziane czerwone ubranie!

 18 luty (piątek) – ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA w tym dniu podczas zajęć dzieciom zostaną zaprezentowane ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, kocie obyczaje oraz sposoby ich pielęgnacji. Nie zabraknie również „wesołych kocich zabaw”. Prosimy aby    w tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola zabawkę kota lub książki o kotach. Przedszkolaki  mogą upodobnić się do kotów zakładając kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy, a dziewczynki mogą zabrać ze sobą opaskę z uszkami. Mile widziane kocie przebrania.

21 – 25 lutego Ferie w naszym przedszkolu upłyną pod hasłem:„Sport to zdrowie” Biorąc pod uwagę porę roku jaka nas otacza, uświadomimy naszym Przedszkolakom, że nawet w taką pogodę możemy bardzo aktywnie i zdrowo spędzać czas. Dzieci na zajęciach poznają zimowe piosenki  i  różne zimowe dyscypliny sportowe. Aby zadbać      o swoją kondycję dzieci wezmą również udział w grupowych zawodach. Ponadto Przedszkolaki zapoznają się z  Piramidą  Żywienia, której podstawę stanowi  aktywność  ruchowa. Mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy                    o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie – dzieci będą miały okazję przygotować sok domowej roboty.

24 luty (czwartek) – TŁUSTY CZWARTEK „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. W tym dniu dzieci będą witały gości tradycyjnym powiedzeniem o Bartku        i Bartkowej oraz będą częstowały pączkami. Celem ogólny zajęć dydaktycznych będzie przybliżenie dzieciom tradycji i  zwyczajów związanych z „Tłustym Czwartkiem”.      

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *