Już w grudniu…

2 grudnia (czwartek) Wizyta Górnika – Przedszkolaki będą mogły przyjrzeć się jak wygląda strój górnika i odznaczenia a także przymierzyć górnicze czako. Ponadto dowiedzą się jak ciężka i niebezpieczna jest praca pod ziemią oraz jakie surowce są wydobywane na naszych terenach.

6 grudnia (poniedziałek) w tym dniu będziemy gościć Świętego Mikołaja  w towarzystwie swoich sympatycznych pomocników – Śnieżynki i Ołowianego Żołnierzyka. Będą zimowe i świąteczne animacje. Zaprosimy dzieci do wesołej zabawy, będą tańce, gry ruchowe i konkursy a także śmieszne zadania aktorskie! W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja nikt nie będzie się nudził, a miła atmosfera spotkania wprawi nas w cudowny, baśniowy nastrój. Niech każdy z nas usłyszy radosne dzwonki Świętego Mikołaja! Mile widziane czerwone ubranie!

13-15 grudnia Warsztaty kulinarne „Pieczenie ciasteczek” – zgodnie z przedświąteczną tradycją, Kajtusiowe Przedszkolaki wezmą się za pieczenie pierniczków, będą je samodzielnie  formować i dekorować.

17 grudnia (piątek) Zima tuż, tuż … Warsztaty świąteczne „Ozdoba choinkowa” – tego  dnia odwiedzi nas Pani Zima, która zaprosi dzieci do wspólnego świętowania i  zabawy. Również w tym dniu dzieci wraz z Panią Zimą wykonają ozdoby choinkowe. Mile widziane białe ubranie.  

21 grudnia (wtorek) Przedszkolna Wigilijka – nastał cudowny czas Bożego Narodzenia, w tym dniu wspólnie zasiądziemy przy wigilijnym stole, podzielimy się opłatkiem, złożymy sobie świąteczne życzenia i będziemy wspólnie kolędować. Mile widziane wygodne świąteczne ubranie!

 

24.12 – 31.12 przerwa świąteczna – przedszkole będzie nieczynne.

 

Ponadto, w tym miesiącu w ramach cyklu „Poznajemy malarstwo” prezentujemy przedszkolakom obraz Vincenta van Gogha   „Gwiaździsta noc”

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *