JUŻ W LISTOPADZIE…

10.11.21 (środa) Wizyta Teatru Bajkowe Skarbki Śląska– Warsztaty teatralne o tematyce patriotycznej. Celem warsztatów będzie przybliżenie dzieciom zagadnień związanych z naszą Ojczyzną takich jak: barwy narodowe, godło, stroje ludowe, tańce, a to wszystko poprzez wierszyki, opowieści oraz postaci zakorzenione w polskiej tradycji. Mile widziane ubranie w kolorach barw narodowych.

19.11.21 (piątek) Dzień Jeża– Jeże towarzyszą nam od najmłodszych lat dzieciństwa w bajkach, wierszach, książeczkach. Wydawać by się mogło, że to rozkoszne, choć kolczaste zwierzątko, jako gatunek miewa się dobrze skoro tak często można je spotkać. W rzeczywistości jeże są gatunkiem zagrożonym i bez odpowiedniej ochrony w ciągu kilkunastu lat wyginą, dlatego warto uświadomić najmłodszym jaką rolę w środowisku pełnią jeże, co im zagraża i jak im pomóc.

22.11.21 (poniedziałek) Rozstrzygnięcie przedszkolnego konkursu plastycznego „Ptasia Jesień nad Nacyną” oraz wręczenie nagród.

30.11.21 (wtorek) Andrzejki– Andrzejki to stary ludowy zwyczaj. W Wigilię św. Andrzeja prześcigano się w pomysłach, by z najróżniejszych oznak wyczytać swoją przyszłość. Tradycje wróżb przetrwały do dzisiaj. Obecnie Andrzejki są wspaniałą zabawą, dostarczającą wielu emocji dlatego w tym dniu zaprosimy przedszkolaki by wspólnie się pobawić i powróżyć. Ponadto, w tym miesiącu w ramach cyklu „Poznajemy malarstwo” prezentujemy przedszkolakom obraz Leonarda da Vinci „Dama z gronostajem”.

 

Niezmiennie, w ramach realizacji programu preorientacji zawodowej w każdej grupie prowadzone są zajęcia wprowadzające dzieci w tematykę zawodów i środowiska pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *