10 września (piątek) „Kajtusiowe Dożynki”, celem zajęć dydaktycznych będzie budzenie szacunku  do chleba i ciężkiej  pracy rolników oraz podtrzymywanie pięknej tradycji ludowej. Na stoisku dożynkowym będzie można odnaleźć elementy związane z tradycją żniw oraz dary ogrodów i sadów. W tym dniu będziemy się częstować chlebem,  ziarnami słonecznika i żurawiną. Przedszkolaki w kolorowym i śpiewającym korowodzie wybiorą się na spacer. Mile widziane ludowe przebranie i czerwone korale (dziewczynki).

 

17 wrzesień (piątek) Warsztaty pszczelarskie z pasieką „Boża iskierka” początek od godz. 9.30 ramach realizacji programu preorientacji zawodowej, odbędzie się w przedszkolu spotkanie z pszczelarzem. Odwiedzi nas mistrz pszczelarstwa, pan Aleksander Rębacz z Pasieki Boża Iskierka z Męciny Małej. Dzieci wysłuchają bardzo ciekawiej historii na temat pszczół: ich zwyczajów, gdzie mieszkają i jak żyją, kto rządzi, a kto pilnuje porządku w ulu. Przedszkolaki zapoznają się z rolą, jaką pełnią w naszej przyrodzie oraz jak zbierają nektar, by zrobić pyszny miód. Każdy będzie miał możliwość spróbowania miodu na wafelku. Najciekawszy będzie moment, w którym  dzieci będą mogły zobaczyć wnętrze ula z żywymi mieszkańcami. Pan Aleksander na zakończenie spotkania rozda każdemu upominek: wosk z którego dzieci zrobiły świeczkę, nożyk do miodu, książeczkę pt. „Fascynujący świat pszczół” oraz certyfikat.

 

20 wrzesień (poniedziałek) Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka,  tego dnia, dzieci zostaną zaproszone do wspólnej zabawy i do udziału w tańcach przy ulubionych przebojach muzyki dla dzieci. Przedszkolaki będą rzucały do celu, chodziły z krążkiem na głowie, uczestniczyły w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Na koniec każde dziecko otrzyma medal „Super przedszkolaka”.

 

22 września (środa) Pierwszy Dzień Jesieni, tego dnia królować będą kolory: pomarańczowy, żółty          i  czerwony, rozmawiać będziemy  o  najbardziej  kolorowej  porze roku i  słuchać pięknych wierszy o jesieni. Nie zabraknie też dobrej zabawy i wielu miłych wrażeń. Do każdej grupy zawita gość, będzie to Pani Jesień, która zaprosi dzieci do wspólnego świętowania oraz zabawy. Mile widziane jesienne przebranie.

 

30 września (czwartek) Dzień Chłopca, w tym wyjątkowym dniu wszystkie dziewczyny zaśpiewają chłopakom uroczyste „Sto lat” i wręczą im upominki. Będzie też konkurs na sprawdzenie wiedzy z zakresu dobrego zachowania i wręczenie orderu Małego Dżentelmena. Nie zabraknie tańców, śpiewu i zabaw. Prosimy aby chłopcy w tym dniu byli odświętnie ubrani.

 

W tym miesiącu w ramach akcji „ Wielcy ludzie też kiedyś byli mali” przedszkolakom zostanie przedstawiona sylwetka Amadeusza Mozarta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *