2 sierpień rozpoczęcie konkursu „Wakacyjny zielnik”zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do wykonania zielnika w formie albumu. Celem konkursu jest poznanie wybranych gatunków roślin zielnych, rozwijanie wyobraźni i umiejętności plastycznych, rozwijanie wrażliwości ekologicznej i artystycznej, kształtowanie poczucia harmonii ze środowiskiem przyrodniczym. Prace prosimy pozostawiać u Pani Anny Bielińskiej do dnia 20.08, rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie dyplomów i nagród odbędzie się 23 sierpnia. Szczegółowe informacje na plakacie.

 

6 sierpień (piątek) – DZIEŃ SŁOŃCA tego dnia dzieci dowiedzą się jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie. Podczas porannego kręgu dzieci poznają budowę słońca, dowiedzą się również, że słońce może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Przez cały dzień będą królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Na zakończenie zajęć dzieci wykonają słoneczną pracę plastyczną. Mile widziane żółte ubranie.

 

13 sierpień (piątek) –  KOWBOJSKI DZIEŃ „NA DZIKIM ZACHODZIE”, w tym dniu dzieci przeniosą się na Dziki Zachód, gdzie będzie czekał na nich ogrom atrakcji i wiele konkurencji rodem z Dzikiego Zachodu (łapanie konia na lasso, szukanie złota, strzelanie z łuku, pościg za złodziejem, rzut podkową). Podczas porannego kręgu dzieci dowiedzą się jak wygląda wioska indiańska oraz kowbojskie ranczo. Będzie też okazja potańczyć w rytmach muzyki country aby poczuć się jak na prawdziwym Dzikim Zachodzie! W tym dniu mile widziane przebranie za Kowboja lub Indianina.

 

20 sierpień (piątek) – DZIEŃ OCEANU tego dnia dzieci podczas porannego kręgu poznają nazwy oceanów, będą wskazywały oceany na globusie i wykonają pracę plastyczną przedstawiającą głębię oceanu. Dzieci dowiedzą się również jakie stworzenia żyją w głębinach, co jest zagrożeniem dla oceanów, jak cierpią przez to zwierzęta i co  możemy  zrobić, żeby pomóc  chronić oceany. Przedszkolaki będą miały także możliwość rozładowania swojej energii poprzez udział w zabawach ruchowych związanych z tematem.

 

27 sierpień (piątek) – DZIEŃ JABŁKA w tym dniu podczas porannego kręgu dzieci poszerzą wiedzę na temat jabłek, poznają budowę i gatunki jabłek. Będą zdobywały wiadomości na temat potraw i przetworów z jabłek.  Ponadto przedszkolaki będą rozwiązywały  zagadki, słuchały wierszy i piosenek o jabłuszku, nie zabrakło też zabaw ruchowych. Będzie również okazje do wykonania zadań matematycznych typu przeliczanie jabłek, porównywanie wielkości, segregowanie jabłek ze względu na kolor. Na zakończenie wspólnie przygotujemy kompot jabłkowy, który ze smakiem wypijemy zimą. Mile widziane czerwone ubranie.

 

31 sierpień (wtorek) – PAMIĄTKA URODZIN PATRONKI NASZEGO PRZEDSZKOLA MARII MONTESSORI ORAZ ZAKOŃCZENIE WAKACJI w tym dniu Przedszkolaki poznają sylwetkę M. Montessori, metody jej nauczania oraz będą pracować na materiale montessoriańskim. Wakacje zakończymy w miłej, tanecznej i wesołej atmosferze.

W tym miesiącu w ramach akcji „ Wielcy ludzie też kiedyś byli mali” przedszkolakom zostanie przedstawiona sylwetka Michała Anioła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *