7.05 – Dzień Strażaka – Podczas Dnia Strażaka dzieci utrwalą zarówno wiadomości dotyczące pracy strażaka jak i numery alarmowe, przypomną sobie sytuacje w których trzeba wezwać Straż Pożarną. Dowiedzą się jakie narzędzia są potrzebne strażakom do wykonywania  ich zawodu. Poznają również umundurowanie strażaka. W tym dniu mile widziane przebranie strażaka.

14.05 – Dzień Jogi – W tym dniu dzieci poznają prostą sekwencje figur wykorzystywanych w jodze. Joga dla dzieci to wyjątkowa forma ruchu nastawiona na kształtowanie prawidłowych nawyków posturalnych oraz dbająca o prawidłowy rozwój psychofizyczny dzieci. Joga to dobry sposób na stres, nerwowość, nadpobudliwość, problemy z koncentracją. Dzięki wykonywaniu pozycji jogi dzieci uczą się rozluźniania mięśni, poznają sposoby jak relaksować ciało i pozbyć się napięcia. Ćwiczenia są dobrym sposobem na uspokojenie emocji. W tym dniu mile widziane sportowe ubranie.

26.05 – Dzień Mamy – To wyjątkowe święto, podczas którego dzieci za pomocą życzeń, wierszyków, piosenek czy też skromnych upominków mogą przekazać mamom ciepłe słowa. Dzieci poznają historię Dnia Mamy oraz dowiedzą się jak pielęgnować tradycję świętowania Dnia Matki. Z okazji tego święta dzieci narysują portrety swoim mam. Zaś zadaniem mam będzie wskazanie swojego wizerunku. Wystawa portretów będzie na korytarzach, jeśli jednak pogoda nam dopisze wystawę będziemy mogli oglądać na przedszkolnym ogrodzie. W tym dniu mile widziane odświętne ubranie.

27-28.05 – VI Kajtusiowy konkurs talentów pod hasłem „Dla mamy i taty”
27.05 -Grupy: Jeżyki, Pszczółki, Słoneczka.
28.05 -Grupy: Krasnoludki, Smerfy, Żabki  
Nasi podopieczni to skarbnica talentów. Na konkursie talentów, dzieci pochwalą się swoimi umiejętnościami i pasjami. Celem konkursu jest popularyzowanie działań artystycznych, promowanie młodych talentów. Szczegółowych informacji udziela koordynator konkursu p. Wiktoria Wodarka

31.05 – Dzień Bociana Białego –    W tym dniu dzieci poznają wiele ciekawostek o tych ptakach, o zagrożeniach i sposobach ochrony tego gatunku. Ponadto będą uczestniczyć w zabawach i grach, rozwiązywać zagadki. Atrakcją będą „Bocianie zawody sportowe”, które odbędą się na świeżym powietrzu. Uroczystość „Dnia Bociana”, będzie również okazją do zwrócenia uwagi na szczególne miejsce, jakie bociany zajmują w polskiej kulturze i krajobrazie, a także na zagrożenia i potrzeby ochrony tych ptaków. Dzieci będą mogły również obserwować bociany za pośrednictwem kamer.

W ramach akcji „Wielcy ludzie też kiedyś byli mali” dzieci poznają sylwetkę Kleopatry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *