1 marzec rozpoczęcie konkursu „PISANKA WIELKANOCNA” – zachęcamy nasze przedszkolaki wraz    z rodzicami do wykonania pisanki dowolną techniką, w formie tradycyjnej (jajko), przestrzennej bądź płaskiej 🙂 Celem konkursu jest rozwijanie aktywności artystycznej oraz popularyzacja rękodzieła wśród dzieci, a także propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi. Prace prosimy pozostawiać u wychowawców do dnia 31.03, rozstrzygnięcie konkursu oraz rozdanie nagród: 1 kwiecień.

 

5 marzec Światowy Dzień Wody – DZIEŃ MONTESSORI- grupy mieszane wiekowo – Woda nas otacza, aż trudno uwierzyć, że mogłoby nam jej zabraknąć, że są rejony na świecie gdzie już jej brakuje… Czy potrafimy ją docenić? W jaki sposób możemy ją oszczędzać? Do czego służy nam i całemu światu przyrody?      W tym dniu postaramy się odpowiedzieć na te oraz na wiele innych pytań. Celem zajęć będzie uświadomienie dzieciom znaczenia wody w przyrodzie oraz rozwijanie zainteresowań związanych z ekologią. Mile widziane niebieskie ubranie.

Charakterystyczną cechą grup Montessori jest zróżnicowanie wiekowe, jest to koncepcja tworzenia grup, która ma odzwierciedlać strukturę rodziny wielodzietnej jako naturalnej grupy umożliwiającej gromadzenie doświadczeń społecznych. Dzieci młodsze uczą się od starszych, starsze pomagają młodszym. W tym dniu dzieci będą uczyć się współpracy, umiejętności osiągania porozumienia oraz udzielania pomocy, wzajemnego szacunku oraz troski, a to wszystko w atmosferze przyjaźni, otwartości, opiekuńczości oraz cierpliwości.

 

8 marzec Dzień Kobiet – w tym dniu swoje święto obchodzą wszystkie kobiety, zarówno te duże, jak i te małe. Postaramy się aby nasze Dziewczynki poczuły się w tym dniu wyjątkowo. Zajęcia będą również okazją do podkreślenia roli kobiet we współczesnym świecie. Dowiemy się także jaka jest historia tego święta, a także jak się je obchodzi w Polsce, a jak na świecie? Prosimy o odświętne ubranie dziewczynek w tym dniu.

15- 19 marzec Tydzień muzyczny w naszym przedszkolu – w tym tygodniu w naszym przedszkolu królować będzie muzyka! Będziemy eksperymentować rytmem, głosem, dźwiękami i ruchem, rozwijając swoją wyobraźnię muzyczną. Podczas zajęć będziemy muzykować z wykorzystaniem instrumentów, poznawać gatunki muzyczne, tworzyć muzykę, śpiewać piosenki, poruszać się przy muzyce i do muzyki. Będziemy rozwijać wśród dzieci umiejętność dostrzegania zmiany charakteru muzyki, np. dynamiki, tempa i wysokości dźwięku, a także kształtować umiejętność wyrażania muzyki ruchem. W tym tygodniu w ramach realizacji cyklu zajęć „Wielcy ludzie też kiedyś byli mali” dzieciom zostanie przybliżona sylwetka Fryderyka Chopina.

 

19 marzec Audycja Muzyczna „WITAMY WIOSNĘ” – zwieńczeniem tygodnia muzycznego będzie Audycja muzyczna podczas której przedszkolaki pożegnają Zimę, a powitają Wiosnę wspólnie śpiewając              i tańcząc. Mile widziane zielone ubranie.

 

26 marzec Międzynarodowy Dzień Teatru – celem zajęć w tym dniu będzie poszerzenie wiedzy dzieci na temat teatru, zapoznanie z zasadami kulturalnego zachowania się podczas pobytu w teatrze, ale również aktywizowanie dziecięcej wyobraźni. Zaproponujemy naszym przedszkolakom zabawy naśladowcze, tematyczne, zabawy z elementami dramy i pantomimy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *