04.02 (czwartek ) BAL KARNAWAŁOWY

Karnawał to czas radosnych zabaw i balów. Zgodnie z tą tradycją w dniu 04.02 w naszym przedszkolu odbędzie się kolejny bal karnawałowy, na który dzieci od dawna z radością czekały. Wesołe zabawy, w rytmie utworów instrumentalnych i wokalnych będą uatrakcyjniać liczne zabawy i konkursy. Zabawa karnawałowa, to taka forma aktywności, która zawsze dostarcza dzieciom wiele radości, przyjemności i niezapomnianych chwil, które na długo pozostają w ich pamięci. Mile widziane przebrania! W tymi dniu odbędzie się również sesja fotograficzna. Jeśli Państwo nie wyrażają zgody na sesje prosimy o zgłoszenie tego faktu nauczycielowi.

11.02 (czwartek)  TŁUSTY CZWARTEK          

Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się! Tradycja spełnia ważną i pożyteczną rolę zwłaszcza w rozwoju dziecka. Dlatego trzeba ją pielęgnować, ponieważ jej zanik zuboża nasze dziedzictwo kulturowe. Dzieci w tym dniu dowiedzą się jakie są etapy pieczenia pączków, jakich produktów trzeba użyć, aby pączki były wyśmienite. Przedszkolaki zdobędą wiedzę na temat pracy cukiernika. Zdobyte informacje będą inspiracją do zrobienia pączków z masy solnej.

12.02 (piątek) MOBILNE PLANETARIUM  

Dzieci z naszego przedszkola będą uczestniczyć w seansie edukacyjnym w mobilnym planetarium  „Orbitek”. W nadmuchiwanej kopule, która stanowi namiastkę kosmosu odbędzie się ciekawa projekcja. Poznawanie układu planet, gwiazdozbiorów takiej formie sprawi przedszkolakom wiele radości oraz niezapomnianych wrażeń.

15.02 (poniedziałek) WALENTYNKI    

Zajęcia tego dnia będą odzwierciedleniem takich wartości jak: szczęście, miłość, przyjaźń i radość z przebywania ze sobą.  Przedszkolaki będę uczestniczyć w tematycznych zabawach ruchowych, integracyjnych i plastycznych, a we wszystkich zajęciach będzie dominować kolor czerwony. Bardzo prosimy Państwa o wykonanie walentynki dla swojego dziecka. Walentynkę należy podpisać i umieścić do pudełka które będzie wcześniej przygotowane przy drzwiach wejściowych. Zachęcamy do udziału! W tym dniu również są mile widziane czerwone ubrania

19.02 (piątek) ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA

Celem obchodów tego dnia będzie podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie przedszkolaków na często trudny koci los.  Podczas zajęć dzieciom zostaną zaprezentowane ilustracje przedstawiające różne rasy kotów, kocie obyczaje oraz sposoby ich pielęgnacji. Nie zabraknie również „wesołych kocich zabaw”. W tym dniu wszystkie przedszkolaki  mogą upodobnić się do kotów zakładając kocie maski oraz dorysowując sobie wąsy. Mile widziane kocie przebrania.

26.02 (piątek) DZIEŃ DINOZAURA 

Choć dinozaury dawno już wyginęły to nie przestają fascynować naszych przedszkolaków. Kryją one wiele tajemnic, zaskakują swoim wyglądem i gabarytami. W święto tych prehistorycznych stworzeń dzieci dowiedzą się skąd się wzięły te olbrzymie kręgowce? Dlaczego wyginęły? Podczas zajęć przedszkolaki odkryją czym zajmuje się paleontolog a w zabawach ruchowo – naśladowczych zamienią się w dinozaury. W tym dniu przedszkolaki mogą przynieść swoje książki związane z dinozaurami.

W tym miesiącu w ramach akcji „ Wielcy ludzie też byli kiedyś mali”  Neil Amstrong – amerykański astronauta, jako pierwszy człowiek stanął na  Księżycu. Wypowiedział słynne zdanie: “To jest mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *