4.01- 15.01 Ferie w naszym przedszkolu upłyną pod hasłem: „Podróż dookoła Świata- poznajemy kontynenty”. Każdego dnia nasze przedszkolaki będą miały możliwość utrwalić swoją wiedzę na temat kontynentów oraz oceanów, popracować z globusem oraz mapami, poszerzyć swoją wiedzę na temat zwierząt zamieszkujących dany kontynent, klimatu oraz kultury. Celem zajęć będzie rozbudzenie zainteresowania życiem przyrodniczym na innych kontynentach, ale także wychowanie do poszanowania odmienności innych ludzi i kultur, a tym samym kształtowanie postawy tolerancji.

8 styczeń (piątek) – Dzień popcornu– Jesteśmy pewni, że w naszym przedszkolu nie brakuje wielbicieli tego przysmaku 🙂 W tym dniu dzieci dowiedzą się jak powstaje popcorn  i poznają sposób uprawiania kukurydzy, nie zabraknie także degustacji. A jako że popcorn kojarzy nam się z kinem, zaprosimy Kajtusiowe przedszkolaki na zimowy seans bajek.

 15 styczeń (piątek) – Dzień Śniegu i Bałwana – Nie od dziś wiadomo, że śnieg kochają wszystkie dzieci dlatego też w naszym przedszkolu nie możemy pominąć tego święta. W ostatnim czasie aura nie sprzyja zimowej aktywności postaramy się jednak zrekompensować dzieciom ten fakt zabawami badawczymi, aktywnością artystyczną i przede wszystkim dobrą zabawą. Mile widziane białe ubranie 🙂

21 styczeń (czwartek) Dzień Babci i Dziadka w grupie Jeżyki, Pszczółki, Słoneczka godz. 10.00

22 styczeń (piątek) Dzień Babci i Dziadka w grupie Krasnoludki, Smerfy, Żabki godz. 10.00

W tych dniach nasze przedszkolaki przygotują występ- niespodziankę dla swoich Dziadków. Przedstawienie odbędzie się jedynie w gronie przedszkolaków. Prosimy o galowe ubranie dzieci w tych dniach.

 

25- 29 styczeń to Tydzień matematyczny w naszym przedszkolu pod hasłem: „Kodowanie na dywanie”. Celem zajęć będzie rozwój logicznego myślenia, pamięci, spostrzegawczości, koordynacji wzrokowo- ruchowej oraz umiejętność pracy zespołowej. Zaprosimy nasze przedszkolaki do pracy z matą do kodowania, wykorzystamy kolorowe kubki, klocki, łamigłówki typu sudoku oraz kolorowanki, a wszystko po to by zintegrować naukę matematyki z innymi dziedzinami tj. nauką języka, plastyką oraz przyrodą.

W tym miesiącu w ramach akcji „Wielcy ludzie też byli kiedyś mali” Przedszkolaki poznają sylwetkę Marco Polo wielkiego podróżnika, który odkrył cuda dalekiego wschodu.