6 marca (piątek) Audycja z cyklu „Naukowe sprawy w postaci muzyki i zabawy”  z czego budowany jest otaczający nas świat? Profesor Hałabała wraz z małym Hałabałkiem i asystentką Pipi poprowadzi dzieci poprzez wodę, ciała stałe, powietrze  i gazy pokazując im jak to jest, że balon lata, jak to się dzieje, że woda potrafi płynąć do mieszkań w wysokich domach. Wspólnie pobawimy się w wybuch wulkanu i wiele innych rzeczy. Nie zabraknie wielu ciekawych zabaw i oczywiście muzyki.

 

9 marca (poniedziałek) Dzień Kobiet – to wyjątkowy dzień, ważny dla wszystkich kobiet, zarówno tych dużych, jak i małych. Celem zajęć dydaktycznych w tym dniu jest ukazanie dzieciom roli i znaczenia kobiet we współczesnym świecie. Będzie też pokaz mody damskiej. Prosimy aby w tym dniu dziewczynki były odświętnie ubrane!

 

12 marca (czwartek) w tym dniu przedszkolaki z grupy Motyli, Żabki i Słoneczka wyjeżdżają do Teatru Ziemi Rybnickiej na bajkę muzyczną pt. „O Czerwonym Kapturku, czyli do prawdy po sznurku”. Zbiórka i wyjazd autokarem z  przedszkola  o godz. 7.45, planowany powrót około godz. 10.00. Prosimy o podpisanie zgody na wyjazd dziecka i wpłatę 30,00 zł. w kancelarii dyrektora.

 

17 marca (wtorek) z małym opóźnieniem obchodzimy Światowy  Dzień   Matematykimatematyka   otacza   nas   wszędzie   i  mamy z nią do czynienia w niemal każdym aspekcie naszego życia. Z tej okazji w przedszkolu odbędzie się „Kodowanie na dywanie”. Zabawy z kodowaniem, otwierają umysły, rozwijają umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania, zachęcają do działań grupowych, dzięki czemu dzieci rozwijają się również społecznie.

 

20 marca (piątek) Pierwszy dzień wiosny, tradycyjnie  jak  co  roku, przedszkolaki pożegnają zimę, a  powitają  wyczekiwaną  przez   wszystkich wiosnę. Dzieci z Marzanną udają   się  na  spacer,  a  potem  ułożą  ją  do  snu. Później  ubrana  w wiosenną   suknię   i z koszem kwiatów odwiedzi nas  Pani   Wiosna.  W   trakcie  spotkania   będzie   rozmawiała   z  dziećmi  o pierwszych oznakach wiosny i kwiatach, które już wkrótce zakwitną na polskich łąkach.  Mile widziane wiosenne przebranie!

 

27 (piątek) Międzynarodowy Dzień Teatru, w tym dniu celem zajęć dydaktycznych będzie budzenie zainteresowania teatrem, rozwijanie wyobraźni i ekspresji artystycznej oraz doskonalenie   umiejętności   związanych z ruchem i tańcem. Mile widziane bajkowe przebranie!