4 luty (wtorek) Bal karnawałowy połączony z audycją muzyczną pt. „Roztańczony karnawał”,  to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest to atrakcja bardzo lubiana przez dzieci, dostarczającą  im  wielu  przeżyć i  radości. Będą tańce, zabawy, konkursy i wspólne zdjęcia. Śniadanie w tym dniu o godz. 8.30, rozpoczęcie balu o godz. 9.15. Przypominamy o przebraniu dzieci w stroje karnawałowe.

7 luty (piątek)  Międzynarodowy dzień pizzyw tym dniu przedszkolaki  poznają historię pizzy, dowiedzą się z którego kraju pochodzi, jakie są rodzaje pizzy, jakich produktów trzeba użyć, żeby ją upiec. Na zakończenie dzieci wykonają pracę plastyczną, nt. „Pizza jak malowana”.

11 luty (wtorek) w tym dniu nauczyciele i uczniowie ze Społecznej Szkoły Podstawowej          w Rybniku, będą gościć na zajęciach w grupie Motylków. Tematem zajęć będzie „Robotyka czyli ozoboty, które programują trasy wycieczki – rozwijanie umiejętności planowania przestrzennego i myślenia algorytmicznego”.

14 luty (piątek) Walentynki, we wszystkich grupach odbędą się zajęcia na temat przyjaźni  i  miłości oraz sposobów jej wyrażania. Przedszkolaki będą uczestniczyć w  tematycznych zabawach ruchowych, integracyjnych i plastycznych, a we wszystkich zajęciach dominować będzie kolor czerwony. Dzieci wykonają walentynkę dla rodziców aby podziękować im za ich miłość i troskę. Mile widziane czerwone ubranie!

18 luty (wtorek) w tym dniu będziemy obchodzić Światowy Dzień Kota, dzieci poznają zwyczaje kotów, zapoznają się ze sposobami pielęgnacji kotów, kocimi obyczajami, poznają wiele ciekawostek z ich życia. Prosimy aby w tym dniu dzieci przyniosły do przedszkola zabawkę kota lub książki o kotach, mile widziane kocie przebranie.

19 luty (środa) w tym dniu przedszkolaki z grupy Żabek wezmą udział w warsztatach muzealnych nt. „ Ubierz zdjęcie w ramkę”, które odbędą się w Muzeum w Rybniku o godz. 10.00. Prosimy Rodziców o podpisanie zgody na wyjazd dziecka.

20 luty (czwartek) „Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek, a Bartkowa uwierzyła, dobrych pączków nasmażyła” – mówi staropolskie przysłowie. W tym dniu dzieci będą witały gości tradycyjnym powiedzeniem o Bartku i Bartkowej oraz będą częstowały pączkami. Celem ogólny zajęć dydaktycznych będzie przybliżenie dzieciom tradycji i  zwyczajów związanych z „Tłustym Czwartkiem”.

28 luty (piątek) Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego, w tym dniu na  zajęciach dydaktycznych będziemy ukazywać piękno języka ojczystego, Przedszkolaki będą słuchać bajek i wierszy polskich pisarzy i poetów. Nauczyciele przeprowadzą również z  dziećmi zabawy logopedyczne, obejmujące ćwiczenia oddechowe, artykulacyjne oraz gimnastykę buzi   i języka, a wszystko po to aby jeszcze  mówić w języku ojczystym.