07-31.01 „Cała   Polska   czyta   dzieciom   Babcia   i   Dziadek  też   …”   akcja  związana  z propagowaniem głośnego  czytania  dzieciom. Dzieci bardzo lubią gdy babcia       i dziadek czytają  bajki. Chętnych  Dziadków prosimy o uzgodnienia  z wychowawcami terminów wizyt.

10 styczeń (piątek) – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2020, w tym dniu zajęcia dydaktyczne poświęcone będą działalności WOŚP. Dzieci będą miały okazję aby dowiedzieć się co to jest WOŚP.  Zajęcia mają na celu wzbudzenie wśród dzieci chęci niesienia pomocy ludziom chorym.

Ferie z Kajtusiem

13 – 17 stycznia „Sport to zdrowie”. Biorąc pod uwagę porę roku jaka nas otacza, uświadomimy naszym Przedszkolakom, że nawet w taką pogodę możemy bardzo aktywnie i zdrowo spędzać czas. Dzieci na zajęciach poznają zimowe piosenki  i  różne zimowe dyscypliny sportowe. Aby zadbać o swoją kondycję dzieci wezmą również udział w grupowych zawodach. Ponadto Przedszkolaki zapoznają się z  Piramidą  Żywienia, której podstawę stanowi  aktywność  ruchowa. Mając na uwadze zdrowie naszych wychowanków nie zapominamy o organizowaniu sytuacji edukacyjnych, które promują zdrowie – dzieci będą miały okazję przygotować sok domowej roboty.

20 – 24 stycznia “Podróże w zmine kraje”

Przedszkolaki wyruszą w  „Podróże w zimne kraje”. Odwiedzą Antarktydę i Arktykę, Grenlandię i Finlandię. Poznają środowisko ludzi, roślin i zwierząt tych malowniczych miejsc. W lepszym poznaniu zimowych krain pomogą im prezentacje multimedialne oraz uwielbiane przez dzieci rebusy i zagadki. Na zakończenie podróży dzieci wykonają pracę plastyczną „Zimowa kraina”, w której chciałyby zamieszkać.

 

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Przedszkolaki zapraszają na specjalny program artystyczny. Po części oficjalnej specjalni goście zostaną zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek.

Zapraszamy:

28 stycznia (wtorek) Babcie i Dziadków z grupy Motylki i Smerfy

od  godz. 10.00 do 11.30.

29 stycznia (środa) Babcie i Dziadków z grupy Krasnoludki i Pszczółki

od  godz. 10.00 do 11.30.

30 stycznia (czwartek)  Babcie i Dziadków z grupy Żabki i Słoneczka

od  godz. 10.00 do 11.30.

Ze względu na małe sale prosimy o przybycie maksymalnie dwóch osób.