1 październik (poniedziałek) rozpoczęcie konkursu pt. „Kasztanowe ludziki, zwierzaki i inne stworki”. Zapraszamy dzieci wraz  z  rodzicami  do  wzięcia  udziału  w przedszkolnym  konkursie.  Tworzenie prac z darów jesieni. Czekamy na Wasze prace do 25/10/2019 r. Szczegóły na plakacie.

10 październik (czwartek) Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka dla grup: Krasnoludki, Pszczółki i Słoneczka oraz dzieci które, dołączyły do grona Kajtusiowych przedszkolaków. Przedszkolaki zaprezentują piosenki, wiersze i tańce, których nauczyły się do tej pory. Następnie odbędzie się złożenie przysięgi i pasowanie czarodziejską kredką przez panią dyrektor. Prosimy aby w tym dniu pasowane dzieci były odświętnie  ubrane.

14 październik (poniedziałek) Dzień Edukacji Narodowej, to święto wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji przedszkolaki ze starszych grup przygotują występ artystyczny aby w ten sposób podziękować im za ich codzienną pracę.

18 październik (piątek) Dzień listonosza, w tym dniu nasze przedszkole odwiedzi Pani listonosz. Podczas spotkania dzieci dowiedzą się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata. Pani listonosz opowie dzieciom jak wygląda jej dzień w pracy, pozwoli również sprawdzić jak ciężka torba listonosza.

24 październik (czwartek) Światowy Dzień Makaronu , w tym dniu przedszkolaki  zapoznają się z rodzajami zbóż i makaronem, poznają jego wygląd, zastosowanie i sposoby podania. Będę mieli możliwość porównania kształtów i kolorów. Przedszkolaki wykorzystają makaron w różnorodnych działaniach plastycznych. Prosimy aby dzieci w tym dni przyniosły do przedszkola małą porcję suchego makaronu.

25 październik (piątek) Rozstrzygnięcie konkursu „Kasztanowe ludziki, zwierzaki i inne stworki”, wręczenie dyplomów.

31 październik (czwartek) w tym dniu będziemy gościć w przedszkolu Agencję artystyczna Metrum-Forte z audycją muzyczną pt. „Najpiękniejsze melodie bajkowe i baśniowe”.