07 sierpień (środa) – DZIEŃ SŁOŃCA tego dnia dzieci dowiedzą się jak ważne jest słońce dla każdego organizmu żyjącego na naszej planecie. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się również, że słoneczko może być dla nas niebezpieczne, gdy nie będziemy się przed nim odpowiednio chronić. Przedszkolaki zapoznają się z informacjami dlaczego słońce świeci oraz jak wykorzystywana jest energia słoneczna. Przez cały dzień będą królowały zabawy ze słońcem w roli głównej. Na zakończenie zajęć dzieci wykonają słoneczną pacę plastyczną. W tym dniu mile widziane ubrania w kolorze żółtym.

14 sierpień (środa) – DZIEŃ ZEGARA w tym dniu dzieci pogłębią swoją wiedzę na temat zegarów. Zapoznają się z ich działaniem i określeniami: godzina, minuta, sekunda. Przedszkolaki będą miały okazję zobaczyć jak wyglądały zegary dawniej, a jak wyglądają dziś. Prosimy aby chętne dzieci w tym dniu przyniosły mały zegarek.

 

21 sierpień (środa) – SENSO-PSOTY w tym dniu dzieci wykonają samodzielnie różne, ciekawe pomoce do ćwiczenia motoryki małej oraz rozwijania koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dzieci stworzą samodzielnie kolorową ciastolinę oraz będą przemierzać wodny tor przeszkód. Ponadto zabawy w kręgu sensoryki pobudzą wszystkie zmysły i zachęcą dzieci do wąchania, dotykania, słuchania i poznawania świata wokół.

 

30 sierpień (piątek) – PAMIĄTKA URODZIN PATRONKI NASZEGO PRZEDSZKOLA MARII MONTESSORI ORAZ ZAKOŃCZENIE WAKACJI       w tym dniu Przedszkolaki poznają sylwetkę M. Montessori, metody jej nauczania oraz będą pracować na materiale montessoriańskim. Wakacje zakończymy w miłej, tanecznej   i wesołej atmosferze.