07-31.01 „Cała   Polska   czyta   dzieciom   Babcia   i   Dziadek  też   …”   akcja  związana  z propagowaniem głośnego  czytania  dzieciom. Dzieci bardzo lubią gdy babcia i dziadek czytają  bajki. Chętnych  Dziadków prosimy o uzgodnienia  z wychowawcami terminów wizyt.

10 styczeń (czwartek) – Światowy Dzień Pingwina – w tym dniu dzieci podczas zajęć dydaktycznych wzbogacą wiedzę o życiu na Antarktydzie. Dowiedzą się, skąd pochodzą pingwiny, co jedzą i na jakich czynnościach upływa ich dzień, będzie również okazja do wykonania pracy plastycznej z pingwinem w roli głównej. Będą zabawy i tańce przy pingwinkowych piosenkach. Na zakończenie dnia odbędzie się projekcja filmu „Przygody pingwina Pik-Poka”. Z tej okazji mile widziane czarno-białe stroje (ubrania).

11 styczeń (piątek) – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2018, w tym dniu zajęcia dydaktyczne poświęcone będą działalności WOŚP. Dzieci będą miały okazję aby dowiedzieć się co to jest WOŚP.  Zajęcia mają na celu wzbudzenie wśród dzieci chęci niesienia pomocy w ratowaniu życia chorym osobom.

15 styczeń (wtorek) – Dzień Śniegu W dniach 14-15 stycznia na całym świecie obchodzony jest tzw. Word Snow Day. W tym roku nasze przedszkolaki również dołączą się do tego świętowania.  W tym dniu „śniegowa” tematyka towarzyszyć będzie dzieciom w czasie wszystkich aktywności. Podczas zajęć odpowiemy na pytanie: „Dlaczego sypie śnieg?”, wykonamy doświadczenie i sprawdzimy, co się dzieje ze śniegiem, gdy przyniesiemy go do ciepłej sali. Na zakończenie przedszkolaki, zamienią się w śnieżynki    i wykonają piękny taniec i do „śnieżnej” piosenki. W tym dniu mile widziane ubrania       w białym kolorze.

 

Serdecznie zapraszamy Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Przedszkolaki zapraszają na specjalny program artystyczny. Po części oficjalnej niecodzienni goście zostaną zaproszeni na kawę i słodki poczęstunek

Zapraszamy 21 stycznia (poniedziałek) Babcie i Dziadków z grupy Motylków i   Biedronek o  godz. 10.00 do 11.30.

Zapraszamy 22 stycznia (wtorek) Babcie i   Dziadków  z  grupy  Smerfów  i   Żabek  o   godz. 10.00 do 11.30.

 

29 stycznia (wtorek) – Dzień Przyjaciela, Przedszkole niewątpliwie należy do jednego z miejsc, w którym zawierane są pierwsze przyjaźnie. Podczas zajęć dydaktycznych dzieci dowiedzą się, kim tak naprawdę jest przyjaciel. Dowiedzą się również, że każdy może zostać przyjacielem: kolega, sąsiad, czy też mama i tata. Dzieci opowiedzą o swoich przyjaźniach, zarówno tych przedszkolnych, jak i poza przedszkolnych. Na zakończenie zajęć dzieci wykonają kartkę dla swojego przyjaciela.